Seneste nyheder

  • Udklip

Hørsholm Svømmeforening vinder bronze i DM Hold – Åben klasse

Efter en flot præstation den 16.-18. november, hvor indledende afsnit til DM for hold – åben turnering – blev svømmet, havde Hørsholm Svømmeforening kvalificeret sig […]

  • IMG_0110 ny

Lucia optog i Hørsholm Svømmehal onsdag den 12. december

160 børn havde i år tilmeldt sig dette års Lucia arrangement onsdag den 12. december.

18 konkurrencesvømmere indledte den hyggelige aften til tonerne af “Du bærer lyset frem…..” […]

  • Anne Føyen

Anne Føyn til Nordiske Junior Mesterskaber

Fra den 6.-9. december deltog Anne Føyn fra Hørsholm Svømmeforening sammen med det danske landshold ved Nordiske Junior Mesterskaber i Oulu i Finland, hvor de […]

  • Billede

Lucia den 12. december – tilmeldingsfrist den 9. december

Har du husket at tilmelde dit barn til Lucia den 12. december ? Tilmeldingsfrist 9. december – gå ind på Tilmelding
Program for aftenen:

Kl. 16:45 – […]

  • Billede

Flotte præstationer af Hørsholm svømmere til danske juniormesterskaber

I dagene 8.-11. november 2018 var Hørsholm Svømmeforening repræsenteret ved de danske mesterskaber for juniorsvømmere på kortbane i Esbjerg med syv dygtige juniorsvømmere: Martha Hjuler […]

  • Martin og Asger ØDM i oktober 2018

2 juniorsvømmere blander sig i toppen af svømning ved Østdanske Juniormesterskaber

Martin Vennick Haugbølle og Asger Væver Hartvig fra Hørsholm Svømmeforening sætter i den grad aftryk i svømning for juniorer i Østdanmark i disciplinen 50 og […]

>> Se alle nyheder her <<


holdtilmelding


Kalender for k-afdelingen

december 2018

2dec

FundamentalsStadionalle 11, Rungsted Kyst

8dec

Tripple MeetMilnersvej 37A, 3400 Hillerød

8dec

Kidz MeetStadionalle 11, Rungsted Kyst

14 - 16dec

DM for holdBoagervej 26, 3200 Helsinge

januar 2019

6jan

UdviklingsstævneStadionalle 11, Rungsted Kyst

18 - 20jan

Arena Lyngby Open Gl. Lundtoftevej 53, 2800 Kgs. Lyngby

februar 2019

1 - 3feb

Danske Årgangsmesterskab (DÅM) - kortbaneCampusvej 55, 5230 Odense

2 - 3feb

Allerød CupByagervej 12, Blovstrød, 3450 Allerød

9 - 16feb

Træningslejr junior/senior

24feb

FundamentalsStadionalle 11, Rungsted Kyst

marts 2019

1 - 3mar

Kronborg OpenBorgmester P. Christensensvej 14 3000 Helsingør

8 - 10mar

Østdanske mesterskaber Junior/Senior på langbane

9mar

Kidz MeetMilnersvej 37A, 3400 Hillerød

16mar

Tripple Meet

29 - 31mar

Østdanske mesterskaber for årgang - kortbaneRingsted

30 - 31mar

Østdanske mesterskaber børn - kortbane

april 2019

9apr

Danish OpenBellahøjvej 1-3 2700 Brønshøj

13 - 19apr

Træninslejr for Årgang

20 - 22apr

Træningslejr for Børn 1 og Børn 2

28apr

FundamentalsStadionalle 11, Rungsted Kyst


Samarbejde/Sponsorer

Svømmespecialisten logo

dalgaard_supermarked_logo

fitogsund 300

TaxAdvice-negativ 300