Årgang

  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Morgentræning 05.30-07.15 05.30-07.15
Aftentræning svømning 16.00-18.00 18.00-20.00 17.30-19.30 18.00-19.15 17.00-19.00 (svømning)
Aftentræning dryland 18.00-19.00 16.15-17.15 ** 16.30-18.00


Astrid Hjuler Britze

Astrid Hjuler Britze

Speciale ? Crawl
Største svømmeidol ? Alba fra Minitalent
Min bedste oplevelse ? Da jeg blev årets fighter på Minitalent 2014
Min sjoveste oplevelse ? Mit første stævne
Mål med svømningen ? At have det sjovt

Amalie Rose Søndergaard

Amalie Rose Søndergaard

Anna Bruun-Møller

anne-bruun-moeller

Emilie Dommer

Emilie Dommer

Freja Mathilde Kaas

Kaas

Kamilla Figurski

Kamilla Figurski

Mille Dige From

Mille dige - Talent

Speciale ? Crawl
Største svømmeidol ? Ingen
Min bedste oplevelse ? At få nye kammerater
Min sjoveste oplevelse ? At deltage i stævner
Mål med svømningen ? At vinde en medalje til et stævne

Rosamaria Grevelund

Rosamaria

Sasha Nezdiikovskaia

Sasha Ned

Speciale ? Crawl
Største svømmeidol ? Alba fra Minitalent
Min bedste oplevelse ? Min første dag på minitalent
Min sjoveste oplevelse ? Leg, hvor vi går i vandet og puster til en bold
Mål med svømningen ? At blive dansk mester

Thilde Hjortshøj

Thilde Hjortshøj

Victoria Pedersen

Anton Magnussen

Damian Dembinski-Eker

Gustav R. Christiansen



Illia Bulba

Illia Bulba

Mikkel Retbøll-Bauer

Mikkel Retbøl-Bauer

Speciale ? Crawl
Største svømmeidol ? Ingen
Min bedste oplevelse ? At få nye venner
Min sjoveste oplevelse ? At sidde på plade
Mål med svømningen ? Ingen

Oscar Svensson

Oscar Svensson

Speciale ? Crawl
Største svømmeidol ? Florent Manaudou
Min bedste oplevelse ? Da jeg blev optaget til minitalent
Min sjoveste oplevelse ? Når vi har fri leg
Mål med svømningen ? At blive verdens bedste svømmer

Rasmus Fabricius Pedersen

rasmus-fabricius

Speciale ? Crawl, ryg
Største svømmeidol ? Jeanette Ottesen
Min bedste oplevelse ? Da jeg fik 5 medaljer til klubmesterskabet 2014/2015
Min sjoveste oplevelse ? Landtræning
Mål med svømningen ? At blive ved med at vinde medaljer

Jacob Quaade
Jacob QuaadeTræner for Årgangsholdet

Jacob tiltræder august 2018 som træner for Børn 1 og Årgangsholdet i Hørsholm Svømmeforening. Jacob kommer fra en stilling som cheftræner i Kolding Svømmeklub. Med en Bachelorgrad i Idræt, en Kandidatgrad i Human Fysiologi – begge fra Københavns Universitet – samt DIF’s Diplomtræner uddannelse, bringer Jacob rigtig meget viden til klubben. Derudover har han en masse erfaring fra Helsinge, MK31 og senest Kolding, hvor han både har fungeret som talentudvikler og senest som cheftræner.

E-mail:

Malte Karklinat
Malte KarklinatAssisterende træner for Årgangsholdet
Lars SøndergaardHoldleder for Årgangsholdet

Lars er far til Amalie Søndergaard.

Tlf.: 3118 2118

Charlotte SøndergaardHoldleder for Årgangsholdet

Charlotte er mor til Amalie Søndergaard.

Tlf.: 3112 4915

Kenneth Retbøll-BauerHoldleder for Årgangsholdet

Kenneth er far til Mikkel Retbøll-Bauer.

Tlf.: 2114 0496

Louise GrevelundHoldleder for Årgangsholdet

Louise er mor til Rosa Grevelund.

Tlf.: 2682 8017